Jak prawdopodobne jest zachorowanie na COVID-19? WHO odpowiada

„Ryzyko zależy od tego, gdzie jesteś – a dokładniej od tego, czy rozwija się tam epidemia COVID-19.” – pisze Światowa Organizacja Zdrowia.

Fot. Pixabay

„Dla większości ludzi w większości lokalizacji ryzyko złapania COVID-19 jest wciąż niskie. Istnieją jednak miejsca na całym świecie (miasta lub obszary), w których rozprzestrzenia się choroba. Dla osób mieszkających lub odwiedzających te obszary ryzyko złapania COVID-19 jest wyższe. Rządy i władze ds. Zdrowia podejmują energiczne działania za każdym razem, gdy zostanie wykryty nowy przypadek COVID-19. Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych ograniczeń dotyczących podróży, przemieszczania się i dużych zgromadzeń. Współpraca w zakresie kontroli choroby zmniejszy ryzyko zachorowania lub rozprzestrzenienia COVID-19.

Ogniska COVID-19 można powstrzymać, a transmisję zatrzymać, jak pokazano w Chinach i niektórych innych krajach. Niestety nowe ogniska mogą pojawić się szybko. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z sytuacji, w której jesteś lub zamierzasz się udać. WHO publikuje codzienne aktualizacje na temat sytuacji COVID-19 na całym świecie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE