Ukradli owczarka niemieckiego z posesji

W sobotę w południe policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży owczarka niemieckiego z  posesji na terenie Nowego Targu.

Fot. Policja

Po przyjeździe na miejsce interwencji zastali właścicielkę, która po powrocie do domu zauważyła, że na podwórku nie ma jej czworonoga, a brama była zamknięta. Kobieta poszła więc szukać swojego pupila i w rejonie szkoły zauważyła dwie osoby, które trzymały jej psa. Po krótkiej szarpaninie udało się jej go odebrać, ale złodzieje uciekli.

Policjanci po uzyskaniu niezbędnych informacji ruszyli na poszukiwania. Po chwili w rejonie jednego ze sklepów zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy idealnie pasowali do tych z opisu. Osoby te na widok policjantów zaczęli uciekać, jednak po chwili zostały zatrzymane. 48-latek i 28-latka z Nowego Targu byli znani mundurowym z wcześniejszych interwencji z ich udziałem.

Oboje byli pijani, kobieta miała 2 promile, a mężczyzna blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE