Złodzieje katalizatorów w Wieliczce zatrzymani przez policję – wpadli na gorącym uczynku.

11 kwietnia policjanci KPP w Wieliczce zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży katalizatora z samochodu osobowego. W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszali się złodzieje, policjanci ujawnili trzy inne  katalizatory samochodowe prawdopodobnie pochodzące z kradzieży. 

Fot. Policja

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Wieliczce 11 kwietnia udali się na ulicę Krakowską w Wieliczce, w związku z telefonicznym zgłoszeniem (o godz. 5 nad ranem) jednego z mieszkańców o prawdopodobnym włamaniu do samochodu,. Kiedy dotarli na miejsce, zauważyli podniesiony przy użyciu windy samochodowej pojazd marki volvo oraz dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych, odrzucili narzędzia akumulatorowe i zaczęli uciekać. Po krótki pościgu funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. To 43- oraz 44-letni mieszkańcy gminy Wieliczka.
Pod samochodem volvo znajdowały się dwie latarki ponadto ujawniono uszkodzenia w pojeździe, w postaci cięcia na układzie wydechowym. Mężczyźni przyznali, że przyjechali w celu wycięcia katalizatora i sprzedania go później na złomie. Używane katalizatory znaleziono także w ich samochodzie. Te również wycięli, z tym że jak twierdzili z ,,opuszczonych samochodów’’ i je również mieli sprzedać w skupie złomu.
Obaj sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, gdzie przedstawiono im zarzuty kradzieży – za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku, na terenie powiatu wielickiego, trzykrotnie zgłaszano kradzież katalizatorów o łącznej wartości co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Kryminalni będą teraz ustalać wartość skradzionych części, a także czy zatrzymani mieli również związek z wcześniejszymi przestępstwami.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE