Blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca, który pojechał do sklepu … po alkohol

Zdarzenie miało miejsce w Niedzielę Wielkanocną około godz. 22. O sytuacji poinformował policjantów inny kierowca, który jechał  za toyotą  ulicami Wolbromia.

Fot. Policja

Sposób prowadzenia samochodu przez kierowcę toyoty wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Samochód zatrzymał się przy ulicy Garbarskiej. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, pojazd stał z odpalonym silnikiem, a w środku siedział kierowca. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, a mowa była bełkotliwa. Kierowca wyłączył silnik i gdy wychodził  z pojazdu, zatoczył się na ziemię.  Jak się okazało, 33-latek pojechał do sklepu po alkohol. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie zbadano jego stan trzeźwości. Wynik wyświetlony przez alkomat 4,41 promila, wprawił policjantów w osłupienie. Mundurowi ustalili także, iż kierowca nie posiadał prawa jazdy.

33-latek odpowie za przestępstwo tj. kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wzorowa reakcja i postawa innego kierowcy zasługuje na podziękowania i może być ona wzorem do naśladowania dla tych, którzy są świadkami łamania prawa. Być może to właśnie dzięki temu mężczyźnie, udało się zapobiec tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy, bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE