Czworo kierowców przesadziło z prędkością. Stracili prawa jazdy na trzy miesiące

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, strzegąc bezpieczeństwa na drogach w czasie  Świąt Wielkanocnych, wyeliminowali z ruchu drogowego czterech piratów drogowych. Dwie kobiety i dwaj mężczyźni, którzy stworzyli  zagrożenie w ruchu drogowym znacznie przekraczając prędkość, stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Fot. Policja

W sobotnie popołudnie (11.04.) policjanci patrolowali trasę Oświęcim – Kęty. O godz. 16.45 w Nowej Wsi zmierzyli prędkość samochodu marki Skoda jadącego ulicą Oświęcimską. Miernik prędkości wskazał, że na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h  pojazd jechał z prędkością 121 km/h czyli o 71 km/h więcej.  Jak się okazało za kierownicą auta siedział 28 – letnia mieszkaniec gminy Kęty.

O godzinie 17.45 w Kętach na ulicy Kościuszki do kontroli drogowej został zatrzymany samochód marki Opel Astra, którego kierowca jechał z prędkością 104km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedziała 36 –letnia mieszkanka Kęt.

W świąteczny poniedziałek (13.04.) tuż przed południem w Bulowicach policjanci przerwali rajd dwójce piratów drogowych poruszających się DK – 52  (trasa Andrychów – Kęty). 31 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego jechał samochodem marki audi z prędkością 111 km/h, natomiast 51 – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego jechała samochodem marki audi  z prędkością 107 km/h.

Za popełnione wykroczenia na kierowców funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i rozsądek za kierownicą.

Policjanci przypominają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Jednakże zawsze jest pora, aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i bezpieczny. Warto o tym pamiętać zanim dojdzie do zdarzenia drogowego.  Policjanci zapewniają, również że w dalszym ciągu będą skutecznie eliminować z dróg tych, którzy stwarzają  zagrożenie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE