Różne obostrzenia w różnych miastach?

W czwartek mają być znane szczegóły uruchamiania gospodarki i stopniowego zdjęcia zaostrzeń. Z informacji WP wynika, że różne obostrzenia mogą być w różnych rejonach.

Fot. Łukasz Solski/East News.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przedstawienie planu na przyszły i kolejne tygodnie aż do połowy maja.

Wszyscy spodziewają się poluzowania obostrzeń, ale WP dowiedziało się, że dla poszczególnych rejonów, województw czy miast, mogą obowiązywać rożne ograniczenia. Rząd przeglądał ostatnio dane z województw i okazało się, że występują powiaty, gdzie zakażonych w ogóle nie ma, jak i takie w których zakażonych jest bardzo dużo.

Wcześniej, radio RMF FM, powołując się na źródła w rządzie, jako pierwsze mają być zmienione ograniczenia dotyczące sklepów.

Do tej pory do sklepu mogło wejść trzy razy tyle klientów ile jest kas. Według nieoficjalnych informacji, nowa regulacja zakłada uzależnienie osób w punkcie od jego powierzchni. Im większy więc będzie sklep, tym więcej klientów będzie mogło robić zakupy.

Sklepy odzieżowe, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne, będą mogły być otworzone najprawdopodobniej 27 kwietnia.

Nie ma na razie informacji na temat nauki w szkołach. RMF FM podało, że 26 kwietnia uczniowie nadal będą uczyć się zdalnie. Tego typu lekcje mają być wydłużone jeszcze co najmniej o tydzień.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE