Szkoła odzieżowa szyje maseczki

Zespół Szkół Odzieżowych nr 1 to kolejna krakowska szkoła, która dołączyła do akcji szycia maseczek – 450 bawełnianych sztuk trafiło już do służby zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pracowników okolicznych sklepów. Przypomnijmy, że od 16 kwietnia zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w miejscach publicznych.

Fot. Krakow.pl

Maseczki szyją zarówno pracownicy i nauczyciele, jak i uczniowie, którzy mają taką możliwość w domu. Zespół Szkół Odzieżowych nr 1 chce w ten sposób pomóc medykom i mieszkańcom zmagającym się z pandemią wirusa SARS-CoV-2. – W tym trudnym czasie musimy jednoczyć się wokół wspólnego celu. Naszą akcję będziemy kontynuować w miarę potrzeb – mówią uczestnicy.

Do tej pory wykonali 450 bawełnianych maseczek. Otrzymali je pracownicy służby zdrowia, w tym personel niemedyczny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Szkół Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych, Rada Dzielnicy XI, jak również pracownicy okolicznych sklepów.

Tylko do końca tego tygodnia pracownicy, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie planują uszycie kolejnych 500 maseczek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE