Brak wakacji i wydłużenie roku szkolnego? Minister zabrał głos

Wiele krajów rozważa wydłużenie roku szkolnego kosztem wakacji. Uczniowie w Polsce uczą się jednak zdalnie. Pojawiają się również głosy, że promocja do następnej klasy miałaby być automatyczna. Minister Dariusz Piontkowski zabrał głos w tej sprawie.

Od 12 marca lekcje zostały zawieszone. W szkołach odbywają się zajęcia zdalne. Egzaminy ósmoklasisty i maturalny odbędą się najprawdopodobniej w czerwcu lub po wakacjach.

Pojawiły się jednak głosy, że uczniowie mają problemy z uczeniem się w takiej formie, głównie z powodów technicznych. Niektórzy postulują, aby dzieci uzyskiwały automatyczną promocję. Inni apelują, by przedłużyć rok szkolny.

Głos w tej sprawie zabrał minister edukacji. W Radiu Plus Dariusz Piontkowski powiedział, że nie ma powodów, by uczniowie uzyskiwali automatyczną promocję. Szef resortu podkreśla, że nauczyciele mają w tej sprawie autonomię. Dodał też, że nie ma planów przedłużenia roku szkolnego – Na siłę wydłużanie roku szkolnego – moim zdaniem – nie będzie służyło wcale poszerzeniu wiedzy i umiejętności uczniów, bo uczniowie też potrzebują odpoczynku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE