Dramatyczna akcja ratowania życia 10–letni chłopca

W jednym z domów jednorodzinnych w Osieku interweniowali strażacy PSP Oświęcim i OSP Osiek, ratownicy medyczni oraz policjanci, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym 10 – latka, który podtruł się tlenkiem węgla podczas kąpieli.

Fot. Kraków w Pigułce

Do zdarzenia doszło wczoraj (16.04.) tuż po godz. 20. Ojciec 10 – letniego chłopca zauważył, że z łazienki,  w której przebywał syn nie dochodzą żadne odgłosy. Aby dostać się do pomieszczenia, mężczyzna wybił szybę w drzwiach. Okazało się, że dziecko w stanie nieprzytomnym leżało na podłodze w łazience.  W wyniku udzielonej pierwszej pomocy przez strażaków ochotników, którzy podali tlen, chłopczyk odzyskał przytomność, a następnie został przetransportowany przez ratowników medycznych na dalsze leczenie w komorze hiperbarycznej.

Służby ratunkowe  ponownie przypominają, że w domach, w których piece, urządzenia gazowe lub  przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko zatrucia czadem. Aby  zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, dokonywać regularnych przeglądów instalacji, a także wyposażyć pomieszczenia w czujniki tlenku węgla.

Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE