Jest opinia ministra zdrowia w sprawie wyborów prezydenckich!

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski przekazał rekomendacje w sprawie organizacji wyborów prezydenckich.

– Moje rekomendacje przeprowadzenia wyborów prezydenckich w tej tradycyjnej formie, gdzie wszyscy idziemy do urn, spotykamy się w lokalach wyborczych, są możliwe najwcześniej w sposób bezpieczny za 2 lata – i taka jest moja rekomendacja – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia – jeśli partie polityczne nie zgodzą się z tym, wtedy jedyną bezpieczną formą są wybory korespondencyjne – dodał szef resortu.

Jak powiedział Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia, pełny obraz tego, jak będą mogły wyglądać wybory korespondencyjne będzie można obejrzeć, kiedy ustawa wyjdzie z Senatu. Wtedy też będzie można wydać rekomendacje co do ich przeprowadzenia.

W tym momencie wyjść jest kilka. Wybory tradycyjne, wybory korespondencyjne lub opóźnienie wyborów. Na to ostatnie nie pozwala konstytucja, chyba, że wprowadzi się stan klęski żywiołowej. Jest też projekt zmiany konstytucji i przedłużenia kadencji prezydenta na 7 lat bez możliwości reelekcji. W tym wypadku wybory zostałyby przeprowadzone w 2022 roku, a Andrzej Duda nie mógłby startować ponownie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE