Opłaty za parkowanie zawieszone do 3 maja

Władze miasta zdecydowały, że do 3 maja nie będą pobierane opłaty  za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w związku z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2. Jednocześnie wydłużony zostanie czas obowiązywania wykupionych abonamentów postojowych na czas zawieszenia opłat. Opłaty za parkowanie nie są pobierane od 16 marca.

Fot. Kraków w Pigułce

Kraków jako jedyne duże miasto w Polsce zdecydowało się na niepobieranie opłat za parkowanie na czas epidemii koronawirusa. Pierwotnie okres ten miał trwać do końca marca, potem został wydłużony do 11 kwietnia. Teraz władze miasta zdecydowały o wydłużeniu tego czasu do 3 maja włącznie.

Takie rozwiązanie pozwala na lepsze funkcjonowanie mieszkańców w tym czasie – szczególnie tych, którzy dojeżdżają do pracy w centrum Krakowa lub opiekują się bliskimi osobami, które tam mieszkają.

Decyzja przyczynia się również do zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

Przypomnijmy, że SPP to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Parkowanie w strefie umożliwia abonament, natomiast za postój krótkotrwały płaci się w parkomatach (również za pomocą telefonu komórkowego). Centrum Krakowa zostało podzielone na trzy strefy płatnego parkowania. Pierwsza i kolejna godzina postoju wynosi odpowiednio: podstrefa A – 6 zł, podstrefa B – 5 zł, podstrefa C – 4 zł.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE