Minister edukacji: „Możliwe, że dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami”

Ministerstwo Edukacji bierze pod uwagę możliwość, że dzieci przed wakacjami nie wrócą do szkoły. Nie wiadomo jednak, jaki plan wdroży rząd, gdyby się okazało, że epidemia potrwa dłużej niż tylko kilka miesięcy.

Fot. Shutterstock

W wywiadzie udzielonym dla Interii, Dariusz Piontkowski, minister edukacji przyznał, że „Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami”. Dodał, że nikt nie jest w stanie stwierdzić tego na 100 procent, ponieważ nie wiemy na jakim etapie zagrożenia epidemiologicznego będziemy.

Szef MEN powiedział też, że Niemcy mają swój pomysł, a Polska swój. To odpowiedź na stwierdzenie, że Niemcy otwierają szkołę dla starszych roczników. – Za kilka tygodni będziemy więcej wiedzieli, jak zmienia się sytuacja epidemiczna i wtedy można będzie podjąć decyzję na podstawie większej ilości danych, a nie prognoz. Dziś już przecież niektóre państwa, ze znacznie większą liczbą zachorowań, planują powrót do szkół. Mam nadzieję, że u nas będzie także możliwa taka decyzja – podsumował Minister Edukacji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE