„Polska wysyła wojskową misję medyczną do Chicago”

Prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald Trump odbyli dziś półgodzinną rozmowę telefoniczną z inicjatywy amerykańskiego prezydenta. Tematem rozmowy była dwustronnej współpracy w dobie epidemii i udział NATO w walcę z nią oraz o współpracy gospodarczej. „Polska wysyła wojskową misję medyczną do Chicago” – poinformował szef gabinetu Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

„Jeśli chodzi o kwestię współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, to dotyczyła ona współpracy instytutów badawczych polskich i amerykańskich ws. badań nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. Tutaj jest deklaracja otwartości ze strony amerykańskiej” – powiedział Szczerski.

Prezydenci rozmawiali o „nowoczesnych, szybkich testach na koronawirusa, które Polska chce pozyskać od USA, również w tej kwestii jest otwartość”.

„Po trzecie jest bardzo ważna informacja, którą pan prezydent przekazał prezydentowi Trumpowi, że Polska wysyła misję wojskową medyczną do Chicago, stanu Illinois, żeby wesprzeć tamtejszą służbę zdrowia, a także by lekarze polscy i amerykańscy wspólnie nabywali praktykę w leczeniu zakażonych pacjentów” – powiedział Szczerski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE