Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć liczbę chorych. Mają nowe rozwiązania

„Przygotowujemy regulacje prawne, które ograniczyłyby pracę personelu medycznego w wielu miejscach, zakaz ma dotyczyć głównie szpitali zakaźnych” – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zapowiedział, że lekarze w ramach rekompensaty mieliby dostawać dodatek w wysokości co najmniej 50 % pensji.

Minister gościł w programie trzecim Polskiego Radia. Łukasz Szumowski odniósł się do ogromnej liczby chorych, jaką zanotowano w niedzielę (545 nowych zakażeń):

„To jest głównie efekt ognisk w zakładach opiekuńczo-leczniczych. To jest trochę coś innego niż DPS. Tam są również pacjenci w bardzo ciężkim stanie, nie tylko pacjenci starsi” – mówił.

„Przygotowujemy regulacje prawne, które ograniczyłyby pracę personelu medycznego w wielu miejscach, zakaz ma dotyczyć głównie szpitali zakaźnych”

„Próbujemy przygotować regulacje prawne, które by ograniczyły pracę w wielu miejscach. Zakaz ma dotyczyć głównie szpitali jednoimiennych. Przewidujemy, że jeśli taki zakaz zostanie wydany, będziemy dawali wytyczne dla wojewodów o dodatkach, które będą w wysokości 50 % pensji danej osoby oraz ewentualnego dodatku ponad 100, ale nieprzekraczającym 10000 zł miesięcznie”

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE