Pobił ekspedientki, bo nie został wpuszczony w „godzinach dla seniora”

Oświęcim. Klient pobił ekspedientki, bo nie został wpuszczony do sklepu w „godzinach dla seniora”

Fot. Policja

W piątkowe przedpołudnie (17.04.) policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę marketu spożywczego o pobiciu dwóch ekspedientek przez nieznanego mężczyznę. Sprawca tuż po zdarzeniu wybiegł ze sklepu, wsiadł na rower i odjechał. Z relacji zgłaszających wynikało również, że mężczyznę zdenerwował fakt, że nie został wpuszczony do sklepu, ponieważ zgodnie z wytycznymi w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00 zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 65 roku życia.
Na poszukiwania sprawcy natychmiast ruszyło kilka patroli. W trakcie penetracji Osiedla Chemików mundurowi dowiedzieli się, że dwoje klientów sklepu pojechało swoim samochodem za sprawcą, przekazując wskazówki dotyczące rysopisu oraz drogę jego ucieczki. Uciekiniera stracili z oczu, gdy wjechał na tereny zielone lecz tam szybko zlokalizowali go policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.
Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został postawiony zarzut uszkodzenia ciała dwóch osób, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Na szczególne podziękowania, za wzorową postawę obywatelską, zasługuje dwoje mieszkańców Oświęcimia, którzy pomogli policjantom w szybkim namierzeniu sprawcy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE