W internecie oferował do wynajęcia nieistniejące domki letniskowe i apartamenty

Na trzy miesiące do aresztu trafił 22-letni mieszkaniec Kutna, który na portalu internetowym oferował do wynajęcia nieistniejące domki letniskowe i apartamenty. Mężczyzna oszukał w ten sposób 15 osób na kwotę kilku tysięcy złotych. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

W okresie lipca i sierpnia 2019 roku oszust oferował w popularnym serwisie internetowym domki letniskowe do wynajęcia na Podhalu i na terenie kraju, którymi w rzeczywistości nie dysponował. Za rezerwację pobierał zaliczki, po czym kontakt z nim się urywał. Oszukane w ten sposób osoby zaczęły zgłaszać się na Policję.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakopiańskiej komendy. Badając te oszustwa internetowe, wpadli na trop mężczyzny zamieszkującego w województwie łódzkim, który zamieszczał nieprawdziwe ogłoszenia.

Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany w Kutnie przez zakopiańskich policjantów. Po przekonwojowaniu do Zakopanego, zatrzymany usłyszał 15 zarzutów oszustwa związanych z fikcyjnym wynajmem kwater. 17 kwietnia 2020 r. Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet ośmiu lat więzienia. Należy również nadmienić, iż sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi sprawdzają, czy 22-latek nie dopuścił się jeszcze innych tego typu przestępstw.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE