Zaskakujące badania na temat kleszczy! Każdy nosi przy sobie coś, co je wabi!

Polskie-słowackie badania pokazują, że kleszcze, szczególnie te, które roznoszą groźne dla zdrowia patogeny, są wabione przez promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości 900 MHz. Każdy z nas nosi przedmiot, które je generuje przy sobie.

Fot. Pixabay

Liczebność kleszczy wzrosła w ostatnim czasie. Ma na to wpływ głównie łagodna zima i powszechna susza.

Jak wynika z badań polsko-słowackich przesłanych do PAP, pole elektromagnetyczne oddziałuje również na kleszcze, przyciągając je niczym magnes. Fale elektromagnetyczne wytwarzają telefony komórkowe, tablety czy nawet stacje radiowe.

Analizy wykazały, że kleszcze są zachęcane do przybycia promieniowaniem o częstotliwości 900 MHz. Standardowo wykorzystuje je większość urządzeń mobilnych np. smartfony. Co ważne, chętniej przybywają do niego kleszcze zainfekowane między innymi boreliozą. Wynika to najprawdopodobniej z ich wyostrzonego zmysłu magnetycznego.

Wyniki badań na temat kleszczy i promieniowania elektromagnetycznego opublikowano w specjalistycznym czasopiśmie „Ticks and Tick-borne Diseases”. Autorką publikacji jest Martyna Frątczak, studentka weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE