Biebrzański park płonie, zwierzęta umierają w męczarniach. Minister wie jaka jest przyczyna

Dobra wiadomość jest taka, że pożar już się nie rozprzestrzenia. Zła jest taka, że nadal pozostało wiele do zrobienia. Minister środowiska podał przyczynę pożaru.

Fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Pożar objął aż 6 tys. ha. Biebrzański Park Narodowy był schronieniem dla wielu gatunków ptaków i zwierząt, które zginęły w męczarniach broniąc swoich domów i młodych.

Głos w sprawie przyczyn zabrał Michał Woś, Minister Środowiska. „W tej chwili już wiemy właściwie na prawie 100 proc, 99 proc., że przyczyną tego pożaru, tego zaprószenia było niestety wypalanie traw. I to jest absolutnie skrajne, nieodpowiedzialne. To jest nie tylko niemądre, głupie – powiem wprost. Ale to też jest nielegalne” – powiedział szef resortu na konferencji prasowej.

„W związku z tym, podejmujemy też akcje. Nie tylko będą apele, bo wspólnie razem z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, ze strażą pożarną apelujemy o to, żeby nie wypalać traw. To nie jest nic właściwego, to jest nielegalne, narusza prawo. Ale także podejmiemy konkretne kroki, już o nich rozmawiałem także z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. O tych krokach będziemy informować” – dodał.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE