Wraca sprawa mężczyzny, który miał molestować kobiety w Krakowie. Mężczyzna uniknie odpowiedzialności?

Kilka dni temu opisaliśmy sprawę mężczyzny, który miał atakować kobiety w Krakowie i zachęcać je do wspólnego dotykania się w miejscach intymnych. Okazało się, że podejrzany odpowiadający rysopisowi został zatrzymany, ale nie wiadomo czy odpowie za swoje czyny.

Fot. Policja

Po uzyskaniu informacji od informatora poprosiliśmy Policję w Krakowie i informacje w tej sprawie.

„19 kwietnia br. godz. 13:30 funkcjonariusze krakowskiej drogówki zostali poinformowani przez kierującą samochodem osobowym, iż młody mężczyzna na ul. Hoffmana zaczepiał ją i zachowywał się przy niej nieprzyzwoicie tj. dotykał się w miejsca intymne. Kobieta podała, że mężczyzna spacerował z psem i oddalił się w kierunku Kopca Kościuszki” – poinformował nas sierż. szt. Piotr Szpiech, z Zespołu Prasowo-Informacyjnego KMP w Krakowie.

„Mundurowi kilka minut później napotkali tam mężczyznę, który odpowiadał podanemu przez kobietę rysopisowi. Wylegitymowano, go okazało się, że to 34-latek z powiatu krakowskiego.

Mężczyzna był nerwowy, mówił nieskładnie i z czasem stawał się coraz bardziej agresywny i wulgarny. Wezwano karetkę pogotowia, ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu 34-latka do Szpitala Wojskowego przy ul. Wrocławskiej. Funkcjonariusze przekazali psa pracownikowi schroniska oraz nawiązali kontakt z matką mężczyzny. W trakcie rozmowy ustalili iż leczy się on na schizofrenię a w obecnej chwili przerwał leczenie.

W Komisariacie Policji IV w Krakowie prowadzone jest aktualnie wobec tego 34-latka postępowanie w sprawie wykroczeń, związanych z zakłócaniem porządku publicznego, których mężczyzna dopuścił się w czasie podejmowanej interwencji. Do chwili obecnej kobieta, która zgłosiła interwencję nie złożyła oficjalnego zawiadomienia i zeznania w tej sprawie – zatem wątek jej napastowania może nie zostać rozpatrzony. Nie mamy także zgłoszeń od innych kobiet, które mogłyby być pokrzywdzone zachowaniem tego mężczyzny” – dodał policjant.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE