Jako pierwsza na świecie przyjęła szczepionkę. Opowiada, jak się czuje

Pierwsze dwie osoby na świecie zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi. Jedną z nich jest Elisa Granato, która opisała, jak się czuje.

Fot. Elisa Granato / Instagram

Trwają intensywne prace nad szczepionką. W laboratorium w Oxfordzie udało się przejść do testów na ludziach.

Zgłosiło się ponad 800 ochotników. Jednej połowie podano szczepionkę na koronawirusa, drugiej szczepionkę kontrolną. To specyfik, który chroni przed zapaleniem opon mózgowych. Nikt z badanych nie wie, którą z nich dostał.

Na początek jednak zaszczepiono badaczy: Edwarda O’Neilla i Elisę Granato, która została zasypana gradem pytań od internautów. Włoszka jest dwa cztery po podaniu szczepionki i jak się okazuje, nic jej nie dolega. W internecie pojawiły się też fałszywe informacje, jakoby Granato zmarła. Sama zainteresowana śmiejąc się na filmie zamieszczonym na Instagramie, oznajmiła, że „czuje się bardzo żywa”.

„Jak na razie czuję się dobrze, a cały zespół wykonuje fantastyczną pracę, obserwując nas i wspierając wszystkich uczestników badań” – napisała Granato.

Nie wiadomo ile zajmie etap testów i kiedy uzyskamy bezpieczną wersję produktu. Chadox1 nCoV-19 to szczepionka na bazie wirusa przeziębienia od szympansów. Wirusa specjalnie osłabiono i zmodyfikowano tak, by się nie rozwijał.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Plz ignore the fake news ❤

Post udostępniony przez Dr.Elisa Granato (@elisagranatoofficial)

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE