Magdalena K. wciąż na Słowacji. Nie została wydana Polsce

Magdalena K., która podejrzewana jest o kierowanie grupą przestępczą pseudokibiców Cracovii, wciąć przebywa w słowackim areszcie. Polka twierdzi, że w kraju nie czeka na nią sprawiedliwy proces. Słowacka prokuratura również ma co do tego wątpliwości.

Fot. Policja

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” obrońcy Magdaleny K. udowadniają, że w Polsce kobieta nie będzie miała sprawiedliwego procesu. Przedstawiają m.in. raporty Stowarzyszenia Iustitia przekonując, że sędziowie i prokuratorzy w Polsce poddawani są represjom.

Ponadto gazeta informuje, że Prokuratura Krajowa potwierdziła, że strona słowacka zwróciła się do niej w celu weryfikacji linii obrony.

Niedługo minie 60 dni od daty złożenia wniosku o ekstradycje. Strona Słowacka będzie musiała wydać decyzję w tej sprawie.

Magdalena K. podejrzana jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się handlem narkotykami. Miała sprowadzić do Polski 5,5 tony marihuany i 120 kg kokainy. Poza tym podejrzana jest o fałszywe składanie zeznań, namawianie do tego innych i utrudnianie postępowania karnego.

Wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, była poszukiwana przez Interpol. ostała aresztowana pod koniec litego 2020 roku w miejscowości Zwoleń na Słowacji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE