Nietrzeźwy wpadł do stawu, ale nie zapomniał o … maseczce

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach  uratowali z opresji 53 – latka, który spożywając alkohol nad stawem rybnym, pośliznął się i wpadł do wody. Choć mężczyzna zapomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą, pamiętał o obowiązku noszenia maseczki.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło wczoraj (23.04.2020)  tuż przed godziną 16.00 w Witkowicach (gmina Kęty) w rejonie stawów rybnych przy ulicy Dworskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Witkowic dotyczące mężczyzny znajdującego się w stawie.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie zastali zgłaszającego oraz mężczyznę stojącego po pas w wodzie … z założoną maseczką ochronną na twarzy. Mundurowi natychmiast wyciągnęli 53 – latka na brzeg, a ponieważ był nietrzeźwy oddali go pod opiekę rodziny, informując, że spożywanie alkoholu nad wodą może skończyć się tragicznie.

Policjanci przypominają, że nad wodę,  zamiast alkoholu należy zabrać ze sobą zdrowy rozsądek i oczywiście …  maseczkę ochronną.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE