Złodziej wyszedł na spotkanie policjantów ubrany w skradzione rzeczy

O kradzieży z włamaniem do sklepu sportowego w galerii handlowej na terenie Podgórza, do której doszło 7 kwietnia br. poinformowani zostali policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie.

Fot. Pixabay

Śledczy zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, prześledzili zapisy z kamer monitoringu oraz wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa. Kilka dni temu zapukali do jednego z mieszkań na terenie Podgórza, w którym według posiadanych przez nich informacji miał przebywać włamywacz.

Kiedy policjanci przekroczyli próg mieszkania zobaczyli poszukiwanego 51-latka ubranego… w skradzione ze sklepu markowe ubrania. Ponadto, na twarzy mężczyzny policjanci zauważyli widoczne zadrapania, które mogły powstać podczas włamania do sklepu. 51-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem, której miał dokonać 7 kwietnia br. około godz. 23. Mężczyzna potwierdził, że przy pomocy płyty chodnikowej rozbił szklana szybę w drzwiach wejściowych, dostał się do środka, a następnie ukradł z placówki handlowej odzież sportową oraz pieniądze w kwocie 1600 zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. 51-latek odpowie karnie za dokonanie kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE