Podpalił dwa samochody. Jedno doszczętnie spłonęło

Wieliccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu  zgierskiego podejrzanego o umyślne podpalenie pojazdu dostawczego marki Renault oraz usiłowanie podpalenia samochodu ciężarowego marki Mercedes, znajdujących się  w jednej z miejscowości gminy Wieliczka.

Fot. Małopolska Policja

25 kwietnia, około godz. 6:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o palącym się pojeździe w m. Sygneczów.

We wskazane miejsce został natychmiast skierowany patrol Policji, który po wstępnych ustaleniach na miejscu zdarzenia, rozpoczął poszukiwania podpalacza. W wyniku działań podjętych przez wielickich policjantów, zatrzymano 23-latka, który jak się okazało, po wcześniejszym nasączeniu materiału paliwem pochodzącym z baku pojazdu, oblał Mercedesa oraz  zaparkowanego  obok  pojazd m-ki Renault, po czym podpalił je.

W efekcie pożaru całkowitemu spaleniu uległ pojazd marki Renault. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Gdyby nie błyskawiczna akcja strażaków PSP w Wieliczce, spłonąłby również pojazd ciężarowy marki Mercedes o wartości 220 tys. złotych.  Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wraz z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

23-latek usłyszał zarzuty zniszczenia cudzej rzeczy oraz usiłowania zniszczenia, a także posiadania środków odurzających, ponieważ w trakcie przeszukania, ujawniono przy nim pewne ilości amfetaminy oraz mefedronu.

Decyzja Prokuratora Rejonowego w Wieliczce, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W dalszym ciągu wyjaśniane są motywy działania sprawcy podpalenia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE