Zakażona koronawirusem poszła do spowiedzi. Dwóch kapłanów miało z nią kontakt, parafia w kwarantannie

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu niedaleko Bochni objęta została kwarantanną. Jedna z parafianek była u spowiedzi mając koronawirusa.

Fot. Pixabay

Jedna z parafianek zadzwoniła i poinformowała, że otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dodała, że w ubiegłym tygodniu była u spowiedzi. Duchowni natychmiast powzięli środki bezpieczeństwa i poinformowali sanepid.

„W związku z decyzją sanepidu wszystkie Msze Święte i nabożeństwa są zawieszone do odwołania. Wszystkie intencje mszalne będą odprawiane zgodnie z wyznaczonymi terminami na plebanii. Kapłani zostali objęci kwarantanną. Dwóch kapłanów miało kontakt z chorą osobą. Wszyscy czujemy się dobrze. Wszystkie informacje będziemy publikować na stronie parafialnej” – informuje parafia w komunikacie.

„Po rozmowie z sanepidem informujemy, że osoby, które miały kontakt z kapłanami powinny monitorować swój stan zdrowia (mierzyć temperaturę). W razie dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

W tym trudnym czasie zapewniamy Was o naszej nieustannej modlitwie za Was i dziękujemy za wszelkie przejawy wsparcia i życzliwości. Wierzymy, że Pan Bóg wszystkich nas zachowa w zdrowiu” – dodaje parafia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE