Czy grillowanie jest dozwolone w czasie epidemii?

W związku z nadchodzącym weekendem majowym, coraz więcej osób zadaje pytanie o grillowanie w czasie trwającej epidemii. W tym roku będzie ono inne niż zwykle. 

fot. Pixabay

Czasy koronawirusa przyniosły liczne ograniczenia i obostrzenia. Wciąż zamknięte są galerie, placówki oświatowe oraz niektóre instytucje. Obowiązuje zakaz zgromadzeń.

Wobec tego pozostaje pytanie, jak wygląda kwestia grillowania? Czy jest dozwolona? Okazuje się, że tak, ale nie na takich zasadach, do jakich przywykliśmy.

Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami, grillowanie jest dozwolone, lecz tylko na własnym terenie (posesja, podwórko, ogródek lub działka) i w towarzystwie domowników. Oznacza to, że grill w towarzystwie paczki znajomych i przyjaciół nie wchodzi w tym roku w grę.

Co ciekawe, jeśli mieszkamy w bloku bądź wieżowcu, formalnie nie obowiązuje nas zakaz grillowania na balkonie.

Należy pamiętać o tym, że grillowanie nie jest jest dozwolone na skwerach, w parkach oraz na bulwarach. Niezastosowanie się do zakazu może skutkować mandatem od policjanta w wysokości 500 złotych, a następnie kary finansowej, nałożonej przez Inspektorat Sanitarny. Ta może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE