W poniedziałek otwarcie czterech Punktów Sprzedaży Biletów

Od najbliższego poniedziałku, 4 maja zostaną otwarte cztery Punkty Sprzedaży Biletów MPK SA. Będą to punkty przy ul. Podwale 3/5, obok pętli autobusowej „Dworzec Główny Wschód”, obok pętli autobusowo-tramwajowej „Krowodrza Górka”, a także na os. Centrum D bl. 7.

Fot. MPK

Wszystkie punkty będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00.

Obsługa wszystkich pasażerów będzie się tam odbywać przy zachowaniu obowiązujących obecnie zasad epidemiologicznych, co m.in. oznacza, że osoby przychodzące do punktów będą musiały mieć maseczki, a oczekując w kolejce będą musiały zachowywać odległość dwóch metrów od innych osób.

Liczba osób obsługiwanych w środku każdego z otwartych punktów będzie zależała od jego powierzchni. Dokładna informacja o tym, ile osób może jednocześnie znajdować się w środku każdego z punktu,  zostanie zamieszczona na drzwiach.

W punktach będzie można załatwić wszystkie operacje związane z zakupem i zwrotem biletów, w tym także te dotyczące uprawnień Karty Krakowskiej na takiej samej zasadzie, jak to było przed zamknięciem punktów.

Wszystkie osoby, które wysłały do MPK SA swoje karty plastikowe w celu zwrotu pieniędzy za bilet okresowy otrzymają je drogą pocztową, zgodnie z przesłanym do nas zleceniem. Te osoby, które nie podały adresu zwrotnego, na który ma zastać przesłana karta, będą ją mogły odebrać osobiście w Punkcie Sprzedaży Biletów przy ul. Podwale 3/5.

Nadal zamknięte będą punkty przy ul. św. Wawrzyńca 13, al. Powstańców Wielkopolskich 6 oraz na dworcu autobusowym „Czyżyny”.

Od poniedziałku, 4 maja zostaną także otwarte poczekalnie dla pasażerów zlokalizowane na: pętli „Czerwone Maki P+R”, dworcu autobusowym „Czyżyny” i terminalu autobusowym przy al. Powstańców Wielkopolskich.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE