Groził sąsiadce podpaleniem i śmiercią. Podpalił własny dom

Policjanci ze Skały zatrzymali 52-latka, który doszczętnie spalił swój dom i częściowo sąsiedni budynek, groził też sąsiadce pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Fot. Małopolska Policja

29 kwietnia br. dyżurny Komisariatu Policji w Skale po otrzymaniu informacji o płonącym budynku w tej miejscowości, niezwłocznie  wysłał tam patrol. Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili fakt zgłoszenia. Pożar gasiły już zastępy straży pożarnej.

Budynek uległ całkowitemu spaleniu, ogień zajął też część bezpośrednio przylegającego domu z sąsiedniej posesji. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu nie zastano 52-letniego właściciela spalonej posesji, jednak jak ustalili policjanci, w chwili powstania pożaru mężczyzna był w domu, a miejsce zdarzenia opuścił chwilę przed przybyciem strażaków. Mundurowi ustalili również, że mężczyzna groził sąsiadce pozbawieniem życia i spaleniem jej dobytku. Wszystkie okoliczności i ustalenia śledczych wskazywały na to, że to właśnie właściciel posesji w swoim domu wzniecił ogień.

Kolejnego dnia 52-latek został przez policjantów zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty: nieumyślnego sprowadzenia pożaru zagrażającemu mieniu w wielkich rozmiarach oraz kierowania gróźb pozbawienia życia wobec sąsiadki. W przeszłości mężczyzna był już karany za groźby.

1 maja br. decyzją sądu podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE