Nocny pościg za pijanym kierowcą w Małopolsce

Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w Poroninie, a następnie w szaleńczym tempie uciekał przed patrolem policyjnym. Ostatecznie ucieczkę skutecznie przerwali policjanci zakopiańskiej drogówki.

Fot. Policja

Dzisiejszej nocy dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że w Poroninie na drodze krajowej K-47 nie zatrzymał się do kontroli kierowca opla, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Patrol drogówki rozpoczął pościg i podjął próbę zatrzymania opla na myślenickich numerach rejestracyjnych. Policjanci musieli jak najszybciej wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który oplem urządził sobie niebezpieczną zabawę stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników. Pościg dość szybko zakończył się, gdy uciekający został skutecznie zablokowany przez policyjny radiowóz. Kierowca po chwili był już w rękach policjantów. Bardzo szybko potwierdziły się nasze przypuszczenia, co było powodem ucieczki. 24-letni kierowca z Zakopanego miał w organizmie blisko 1.5 promila alkoholu, a ponadto nigdy nie zdobył prawa jazdy. W trakcie pościgu popełnił wiele wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi kara do dwóch lat w więzieniu. Natomiast konsekwencje za ucieczkę przed Policją są o wiele surowsze i za to przestępstwo może młodemu kierowcy grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE