Siał postrach wśród kierowców! „Zażądał kluczyków, mimo, że w środku były dzieci”

28 kwietnia br. dyżurny KPP w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego m-ki Ford z ul. Kamiennej w Chrzanowie. Ponieważ właściciel samochodu bronił swojej własności, został potrącony przez sprawcę uciekającego skradzionym autem, co w konsekwencji spowodowało u niego obrażenia ciała. To był jednak dopiero początek historii.

Fot. Policja

Złodziej porzucił forda nieopodal miejscowości Zagórze. Chrzanowscy kryminalni bardzo szybko ustalili, że mężczyzna odpowiadający rysopisowi sprawcy znajduje się w miejscowości Żarki. Już na miejscu, w Żarkach okazało się, że 37 -latek dopuścił się nie tylko kradzieży rozbójniczej w Chrzanowie.

Chwilę wcześniej mężczyzna usiłował ukraść samochód osobowy m-ki BMW. Ponieważ nie udało mu się uruchomić silnika, przeszedł na sąsiednią posesję, gdzie włamał się do garażu, a następnie usiłował bezskutecznie włamać się do samochodu Daewoo.

W taki sam sposób próbował jeszcze ukraść samochód m-ki Mitsubishi, do którego wszedł, pomimo że w środku siedziały dzieci. Od właścicielki samochodu zażądał kluczyków, jednak gdy na pomoc kobiecie przyszedł sąsiad, agresywny mężczyzna uciekł z mitsubishi po to tylko by ukraść kolejny samochód. Uciekając z posesji na kolejną wsiadł do zaparkowanego tam audi, z którego wyrzucił zza kierownicy właścicielkę i także zażądał od niej kluczyków. Przerażona całą sytuacją kobieta oddała kluczyki mężczyźnie, ten jednak nie umiał uruchomić silnika.

I tym razem uciekł z posesji na ul. Chechlanej, udał się na ul. Astronautów, gdzie rozbił szybę w samochodzie m-ki Audi. Po zatrzymaniu mężczyzna zachowywał się nieracjonalnie i agresywnie, badanie wykazało, że jest trzeźwy. Zachodziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków psychoaktywnych, dlatego został przewieziony do szpitala celem pobrania krwi na oznaczenie narkotyków.

Podczas dalszych czynności policjanci w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. 30 kwietnia br. 37- latek usłyszał, aż osiem zarzutów m.in. kradzieży rozbójniczej, kradzieży z włamaniem, kradzieży, a także posiadania substancji psychoaktywnych za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd rejonowy w Chrzanowie tymczasowo aresztował 37- latka na 3 miesiące.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE