Kandydat na Prezydenta RP zatrzymany przez policję

W nocy policjanci zlikwidowali nielegalnie stworzone miasteczko przedsiębiorców przed KPRM. Zatrzymano wszystkie osoby, w tym kandydata na Prezydenta RP Pawła Tanajno.

Fot. Paweł Tanajno

„W przypadku nocnego protestu mamy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Naruszonych jest wiele obostrzeń wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zachowanie protestujących należy określić jako skrajnie lekceważące” – pisze stołeczna policja w oświadczeniu na Twitterze.

„Na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. Stąd nasza reakcja. Wszystkie osoby zostaną zatrzymane prewencyjnie, a następnie przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu” – dodaje policja.

Funkcjonariusze prewencyjnie zatrzymali 37 osób. Zostały przewiezione do garnizonu stołecznego. Tam została sporządzona dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu. Łącznie skierowanych zostanie 129 wniosków o ukaranie.

Jak zaznacza Tanajno policjanci zabrali go na komisariat w Legionowie, gdzie dostał trzy kartki do podpisania, jedną z nich był mandat w wysokości 500 złotych. Organizator protestu odmówił przyjęcia mandatu. Po kilku godzinach został wypuszczony.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE