Kraków: groza na ulicy. Straszył nożem przechodniów

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem przechodniom oraz znieważył mundurowych.

Fot. Policja. Zdjęcie poglądowe

26 kwietnia br., w godzinach popołudniowych, na jednym z kazimierzowskich placów stały osoby, które czekały przed jednym z punktów gastronomicznych. Nagle młodzi ludzie zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął machać rękoma i wykonywać obraźliwe gesty. Po chwili od gestów przeszedł on do wykrzykiwania niecenzuralnych słów pod adresem kobiety i mężczyzn. Następnie podszedł do nich, dalej kierując w ich stronę wulgarne zwroty oraz wyciągnął z torby nóż, którym markował pchnięcia, jakie mógłby im zadać. W pewnym momencie agresor znalazł się tak blisko jednego z mężczyzn, że ten musiał odskoczyć. Na szczęście młodym ludziom udało się uspokoić sytuację, słownie przekonać 34-latka, żeby odszedł i nie robił nikomu krzywdy. Kiedy mężczyzna oddalił się na bezpieczną odległość, jedna z osób zadzwoniła na numer alarmowy 112, poinformowała o zdarzeniu oraz wezwała pomoc. W tym czasie 34-latek opuścił rejon placu i udał się w nieznanym kierunku.

Na miejsce został niezwłocznie skierowany patrol z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie, który sprawdził okoliczny teren i przy jednej z ulic w rejonie Śródmieścia zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Na widok policjantów 34-latek zareagował nerwowo, zaczął wykrzykiwać w stronę funkcjonariuszy słowa powszechnie uważane za obelżywe, nie odpowiadał na zadawane pytania. Później chwilowo się uspokoił, został wylegitymowany i oddał mundurowym nóż, który posiadał. Po chwili mężczyzna znów zaczął zachowywać się agresywnie, wykrzykiwał wulgarne słowa, był pobudzony, nie wykonywał poleceń i utrudniał przeprowadzenie czynności, dlatego też funkcjonariusze musieli użyć wobec niego siły fizycznej oraz gazu pieprzowego. 34-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie.

Mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszy oraz za kierowanie gróźb karalnych, za co grozi mu do dwóch lat więzienia. Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia, na wniosek prokuratora, zdecydował o zastosowaniu wobec 34-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące.

zdj.poglądowe

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE