Pojechali do kradzieży kół, a pomogli w ich zmianie. Mieszkaniec przesyła pismo pochwalne dla dwóch policjantów

Do komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęły podziękowania dla dwóch policjantów patrolówki. Mieszkaniec powiatu wielickiego wyraził w ten sposób wdzięczność za zaangażowanie i pomoc, jaką sierż. sztab. Piotr Więcław oraz post. Szymon Zaucha udzielili mu w związku z awarią samochodu.

Fot. Policja

1 maja br. ok. godz. 23:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, otrzymał zgłoszenie, że na ul. Matejki w Wieliczce, najprawdopodobniej dochodzi do kradzieży kół z samochodu.

Na miejsce interwencji zostali skierowani funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w składzie sierż. sztab. Piotr Więcław oraz post. Szymon Zaucha. Policjanci od razu zauważyli, że nie chodzi o kradzież kół tylko o awarię opony samochodu, którą właściciel pojazdu usiłował zmienić. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie w zmianie koła, co bardzo zaskoczyło mieszkańca naszego powiatu, dlatego też postanowił wyrazić swą wdzięczność, przekazując szefowi jednostki Policji następujące podziękowania:

” Dotyczy: opinii i spostrzeżeń dotyczących pracy sierżanta sztabowego Piotra Więcław i posterunkowego Piotra Zauchy, funkcjonariuszy KPP Wieliczka, na podstawie epizodu z dnia 01-05-2020 roku.

W godzinach nocnych dnia 01-05-2020 r., zostałem zaskoczony niemiłą dla mnie sytuacją, tzn., prowadzone przeze mnie auto doznało awarii uniemożliwiającej dalszą jazdę (awaria ogumienia).

Przez dłuższy czas próbowałem we własnym zakresie zlikwidować usterkę, aczkolwiek bez powodzenia (nierówna nawierzchnia lewarka itp.).

Z nieukrywanym zdumieniem, w późnych godzinach wieczornych t.j. ok. 23.30 podjechał do mnie radiowóz z KPP Wieliczka. Policjanci w sposób niespotykanie kulturalny rozpoczęli rozmowę i zaoferowali POMOC. Na deklaracjach się nie skończyło, dzięki ich pomocy i wkładzie ich wysiłku fizycznego, doświadczenia udało mi się zmienić koło. W trakcie usuwania usterki (po raz kolejny przypomnę w rzadko spotykany, kulturalny, taktowny aczkolwiek zaznaczę stanowczy sposób) pouczony o prawach i obowiązkach ciążących na mnie jako kierowcy: Na Pana ręce składam podziękowania za sposób pracy w/w Funkcjonariuszy. Ich postawa w mojej opinii w pełni zasługuje na pochwałę….’’

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE