Jest data otwarcia restauracji i salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych!

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju podała datę otwarcia barów, kawiarni, restauracji i salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych.

Jadwiga Emilewicz ujawniła w rozmowie z RMF FM kiedy możemy się spodziewać otwarcia restauracji, barów, kawiarni i salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych.

Jej zdaniem miałoby to nastąpić 18 maja. Działalność będzie mogła być otwarta pod pewnymi warunkami. Ograniczenia dotkną zarówno klientów, jak i właścicieli.

Po pierwsze restauracje muszą zapewnić obsługę kelnerską. Jeżeli jej nie będzie, działalność nie będzie mogła być prowadzona. Sprzedaż na wynos nadal będzie dostępna.

Po drugie, stoliki muszą być od siebie odsunięte minimum o dwa metry. Po trzecie, jedzenie będzie podawane na razie wyłącznie w ogródku.

Jeżeli chodzi o restauracje, które nie mają ogródków, rząd planuje rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo. Minister nie zdradziła jednak szczegółów.

18 mają być też otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Na razie nie ma informacji na temat ewentualnych ograniczeń w prowadzeniu tego rodzaju działalności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE