Komary przyniosą śmierć. Naukowcy ostrzegają Europę

Koronawirus to nie pierwszy wirus, który może przyjść do Europy. Naukowcy z uniwersytetu Imperial Collage London ostrzegają, że za parę lat zadomowią się w Polsce komary roznoszące groźne choroby.

Fot. Pixabay

Zmiany klimatyczne powodują coraz poważniejsze konsekwencje dla naszego zdrowia i życia. Z powodu globalnego ocieplenia w przeciągu kilku lat temperatura w naszym kraju zmieni się na tyle, by przybyły do nas tropikalne gatunki komarów. Już w 2011 roku świat obiegły informacje o komarach tygrysich, które zadomowiły się w Bułgarii.

Jak podaje „Daily Mail” już w 2030 roku zetknąć się możemy zetknąć się z dengą, żółtą febrą i Ziką przenoszoną właśnie przez komary tygrysie. Najpierw obejmą one kraje zachodniej Europy, czyli Hiszpanię, Portugalię, Grecję i Turcję, ale potem rozniosą się na resztę Europy.

„Ten gatunek komara prawdopodobnie już skorzystał na niedawnych zmianach klimatu w dużej części świata. Jednak tempo zaczyna powoli wzrastać” – powiedział dr Kris Murray z MRC Centre for Global Infectious Disease Analysis.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE