Od dzisiaj ruszają żłobki!

Krakowskie żłobki samorządowe są gotowe na przyjęcie dzieci i zostaną otwarte 11 maja. Aktualnie około 35 proc. rodziców korzystających z opieki w żłobkach miejskich deklaruje chęć posłania do nich dzieci po otwarciu placówek – informuje Urząd Miasta.

Fot. Shutterstock

W Krakowie działają 22 żłobki samorządowe i 8 żłobków prowadzonych na zlecenie miasta. W najbliższy poniedziałek, 11 maja dzieci przyjmie 21 żłobków samorządowych oraz 8 prowadzonych na zlecenie miasta. Nie zostanie otwarty tylko jeden żłobek, który jest zlokalizowany w akademiku, co utrudnia zachowanie niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Wszystkie żłobki miejskie, które zostaną otwarte, spełniają wytyczne określone przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Do tych wytycznych została dostosowana także liczba dzieci w poszczególnych placówkach. Opracowane zostały również nowe, indywidualne procedury postępowania. Żłobki zaopatrzone są w niezbędne środki do dezynfekcji, które będą uzupełniane na bieżąco, zgodnie z potrzebami placówek. Na ten cel żłobki otrzymały dodatkowe dofinansowanie z miasta.

W krakowskich żłobkach samorządowych i prowadzonych na zlecenie miasta jest łącznie ponad 2840 miejsc, po uwzględnieniu limitów wynikających z zasad sanitarnych związanych z epidemią żłobki miejskie mogą przyjąć 831 dzieci. Początkowo chęć skorzystania z opieki żłobkowej zgłosiło 40 proc. rodziców, aktualnie około 35 procent z nich deklaruje posłanie swoich dzieci do żłobków od 11 maja.

11 maja zostaną otwarte także żłobki niepubliczne, którym po ogłoszeniu wytycznych rządu  miasto zaleciło podjęcie działań mających na celu wdrożenie zaleceń i wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz służb sanitarnych.

Źródło: Krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE