Podpalił żonę, a potem się powiesił. Ogromna tragedia w Małopolsce

Prokuratura w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie tragedii do jakiej doszło w niedzielę wieczorem w Mniszowie. Mężczyzna miał podpalić żonę, a potem popełnić samobójstwo.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Prokuratura Okręgowa w Krakowie poinformowała PAP, że do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 23.

Na policję zadzwoniła kobieta, która relacjonowała, że przybiegła do niej poparzona sąsiadka. 69-latka z przerażeniem opowiedziała, że jej mąć oblał ją benzyną i podpalił, a potem samo popełnił samobójstwo.

Na miejscu doszło do pożaru, wezwano straż pożarną. Po ugaszeniu płomieni, funkcjonariusze odkryli wiszącego mężczyznę. Podjęto próbę reanimacji, ale mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu tragedii znaleziono pusty kanister z substancją ropopochodną, co potwierdzałoby wersję poparzonej kobiety. Poszkodowana została przewieziona śmigłowcem LPR do szpitala.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 69-letniej kobiety i spowodowanie u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zbada też wątek tego czy mężczyzna nie był nakłaniany do samobójstwa i czy nie zaniechano udzielenia mu pomocy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE