Posypały się mandaty, zabierano prawa jazdy. Pracowity weekend policjantów z krakowskiej drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w miniony weekend, na drogach powiatu krakowskiego skontrolowali ponad 130 pojazdów i ujawnili 97 naruszeń w ruchu drogowym. Nałożyli ponad 70 mandatów karnych, a 4 kierujących pozbawili prawa jazdy.

Fot. Policja

Znaczący wzrost ruchu pojazdów można było zaobserwować w miniony weekend. W okresie od 8 do 10 maja br. na drogach powiatu krakowskiego policjanci skontrolowali ponad 130 pojazdów, ujawniając przy tym 97 wykroczeń w ruchu drogowym.

Czterem kierującym mundurowi odebrali prawo jazdy, z czego 2 za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a pozostałym za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zbudowanym. W trakcie kontroli policjanci zatrzymali też 18 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów.

W wyniku ujawnionych naruszeń policjanci nałożyli ponad 70 mandatów karnych, w pozostałych przypadkach zastosowali pouczenia. W tym czasie  na drogach powiatu krakowskiego doszło też do 12 kolizji drogowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE