Dodatek solidarnościowy: czy wejdzie w tym miesiącu? Jest na to szansa!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest w trakcie prac nad dodatkiem solidarnościowym. Jak poinformował jego przedstawiciel, istnieje duża szansa na to, że wspomniana zapomoga w życie jeszcze w tym miesiącu.

fot. Pixabay

Jak poinformował przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, trwają intensywne prace nad tzw. dodatkiem solidarnościowym.

Nowe świadczenie, mocno popierane przez prezydenta Andrzeja Dudę, miałoby objąć osoby, które w związku z epidemią utraciły pracę. Jego wysokość wstępnie ustalono na kwotę wynoszącą 1200 złotych.

Wstępne szacunku wskazują, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowe świadczenie weszłoby w życie jeszcze w tym miesiącu.

Łukasz Schreiber ustosunkował się również do kwestii zwiększonego zasiłku dla bezrobotnych. Senat wniósł poprawkę do tzw. Tarczy 3.0, postulując o zwiększenie zasiłku dla osób bez pracy do kwoty 1800 złotych.

Przewodniczący uważa, że ta zmiana nie zyska akceptacji Sejmu. Jak dodał, osobiście nie jest zwolennikiem takiego pomysłu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE