Korzystacie z Ubera? Szykują się zmiany!

W związku z trwającą epidemią, Uber ma zamiar zainwestować 60 milionów dolarów, które chce przeznaczyć na środki bezpieczeństwa. Co to oznacza w praktyce i jakie zmiany czekają pasażerów w Polsce?

fot. Pixabay

O zmianach zostaną poinformowani wszyscy użytkownicy 18 maja. Stosowne informacje pojawią się w aplikacji mobilnej. Obecnie polski oddział Ubera wyposaża kierowców w przesłony oddzielające go od pasażera oraz wprowadza zwrot kosztów w przypadku zakupu środków ochrony osobistej.

Co się zmieni? Kierowca każdorazowo będzie musiał potwierdzić, że podjął odpowiednie środki bezpieczeństwa, tj. zasłonięcie ust i nosa, czy też zadbanie o czystość w pojeździe.

Analogiczne potwierdzenie czeka na pasażerów, którzy również będą musieli zaznaczyć przed realizacją danego kursu, że będą przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa (zajęcie siedzenia na tylnej kanapie, uchylanie okna w celu zapewnienia lepszej wentylacji).

Ponadto, wszyscy kierowcy otrzymają przesłony ochronne, które odseparują ich przestrzeń od przestrzeni pasażerskiej. Kierowca będzie mógł również beż żadnych kosztów anulować przejazd, jeśli pasażer nie dostosuje się do obowiązujących obostrzeń.

Nowe zasady wchodzą w życie 18 maja i będą obowiązywały co najmniej do końca czerwca.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE