Maseczka, mierzenie temperatury, toaleta na prośbę. Tak będą wyglądały loty

W wakacje większość linii chce wznowić loty. Ryanair zaproponował już zmiany w regulaminie. Są dość restrykcyjne i najprawdopodobniej podobne regulacje wprowadzą też inni przewoźnicy.

Fot. Shutterstock

Od lipca Irlandczycy chcą przywrócić 40 proc. połączeń. Ponieważ jednak pandemia nie została odwołana, wprowadzony będzie specjalny regulamin.

Przede wszystkim zarówno przed wejściem na pokład, jak i na pokładzie, obowiązkowe będzie używanie maseczek. Pasażerowie niestety będą musieli przyzwyczaić się do niedogodności z tym związanych, ponieważ, jak wiemy lot może trwać dwie czy trzy godziny, a razem z pobytem na terminalu będzie to cztery czy pięć godzin. Najlepiej więc wziąć maseczki na zmianę.

Przed wejściem na pokład wszystkim podróżnym zostanie zmierzona temperatura, będą też będą musieli wypełnić formularz z miejscem pobytu i przewidywanym czasie.

To nie wszystko. Każdorazowe skorzystanie z toalety wymagać będzie zgody personelu pokładowego. Ma to na celu zapobiec kolejkom przed toaletą. Przejście się po pokładzie także nie wchodzi w grę. Pasy będą musiały być zapięte nie tylko podczas startu, lądowania i turbulencji, ale przez cały lot.

Ciepłe posiłki, kawa i herbata również będą zabronione. Będzie jednak można kupić wyłącznie paczkowane przekąski i zapłacić za nie bezgotówkowo.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE