„Możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek”. Wiemy kiedy!

Maseczki stały się już niemal symbolem panującej pandemii. Wszystko wskazuje jednak na to, że rząd pozwoli nam je zdjąć lub przynajmniej zdjąć w niektórych sytuacjach. Wiemy kiedy może to nastąpić.

Fot. Pixabay

Obowiązek noszenia maseczek ma chronić nie tyle nas samych, ale innych przed nami. Dzięki wprowadzenia obowiązku ich noszenia udało się wygasić epidemię m.in. w Czechach.

Okazuje się, rząd może niedługo poluzować obowiązujące obostrzenia. Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia mówi, że w kraju są województwa, gdzie wskaźnik reprodukcji wirusa spadł poniżej 0,5. Jako przykład podał województwo mazowieckie.

Jest problem i wyzwanie, podtrzymujemy stanowisko, że noszenie zabezpiecza osoby z kontaktu, nie mnie tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy stanowiska, ale są regiony w Polsce, gdzie być może jesteśmy w stanie poluzować te zasady – powiedział wiceminister i dodał, że urzędnicy będą analizować m.in. gęstość zaludnienia – Zaprezentujemy pewien model zluzowania noszenia maseczek w niektórych regionach – dodano na koniec. Sprecyzowano, że zmiany mogą zostać wprowadzone w ciągu tygodnia lub dwóch.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE