Krakowski wątek w życiu nowego kandydata na prezydenta. Jego ojciec jest krakowianinem

Jednomyślną decyzją Zarządu Krajowego PO jest rekomendacja Rafała Trzaskowskiego na kandydata na prezydenta. Prezydent Warszawy zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską. Okazało się, że w życiu Rafała Trzaskowskiego jest jednak krakowski wątek.

Zanim Rafał Trzaskowski zaczął piastować swój urząd, ubiegał się o miejsce w Sejmie z okręgu krakowskiego.

„Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki Warszawianki i Ojca z Krakowa. Mój ojciec – krakowski jazzman, dziadek – przedwojenny krakowski sędzia apelacyjny i pradziadek – podpora galicyjskiego szkolnictwa – wszyscy byli krakowianami, jak również i przyrodni brat – Piotr Ferster, wieloletni dyrektor Piwnicy pod Baranami. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka, siostra matki Izabella Skrońska z domu Arens była łączniczką Komendy Głównej AK”.

Strona Krknews, która przypomniała tę wypowiedź dodała, że kiedy startował na prezydenta stolicy, formuła została nieco zmieniona, by podkreślić warszawskie korzenie prezydenta. Obecnie prezydent Warszawy będzie starał się o głosy, które pozwolą mu zająć fotel prezydenta Polski.

Rafał Trzaskowski zaczął od zwrócenia się do poprzedniej kandydatki ze swojego obozu – Dzięki opozycji, Senatowi, twardej postawie samorządów i oczywiście Małgorzacie Kidawie-Błońskiej idziemy na wybory, które będą bezpieczne i demokratyczne. To zwycięstwo nas wszystkich – oznajmił.

– Nie będzie łatwo, będą nam rzucać kłody pod nogi, ale im bardziej będą nas atakować, tym bardziej będziemy silni. Wygramy te wybory! Więcej jest ludzi dobrej woli – mówił obecny prezydent Warszawy.

Całość przemówienia można obejrzeć w materiale wideo.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE