Kiedy zniesienie obowiązku używania maseczek? Minister Szumowski odpowiada

W programie specjalnym Newsroom w WP minister Łukasz Szumowski odniósł się do kwestii noszenia maseczek. Zaczął od tego, że obowiązek noszenia maseczek nakazuje prawo, a prawa powinno się przestrzegać.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Wiele osób nie nosi masek lub specjalnie ma je zsunięte. Minister odniósł się zapewne do tego faktu mówiąc, że wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa i prawo powinno być przestrzegane.

Wcześniej Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia mówił, że w kraju są województwa, gdzie wskaźnik reprodukcji wirusa spadł poniżej 0,5. Jako przykład podał województwo mazowieckie. Powiedział, że w ciągu tygodnia lub dwóch powinna zapaść decyzja odnośnie poluzowania obostrzeń w tych rejonach. Minister Łukasz Szumowski nie jest jednak tak optymistyczny jeżeli chodzi o daty.

Jeśli teraz będziemy nosić maseczki i nie będziemy zarażali się wzajemnie, może doprowadzimy do sytuacji, że za miesiąc wskaźniki będą wyglądali pięknie i będziemy mogli maseczki zdjąć – powiedział Minister Szumowski i dodał, że do rozważenia byłby sposób regionalny w przestrzeni otwartej. W przestrzeni zamkniętej jak sklepy, maseczki nadal będą obowiązywały.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE