LOT wznawia loty! Podano pierwsze połączenia [LISTA]

Z radością informujemy: od 1 czerwca 2020 wznawiamy rejsy krajowe. Pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych, realizowanych w ramach 8 portów lotniczych:

Fot. LOT

 • Do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk; 
 • Do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry;
 • Raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Jednocześnie w związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych, działania związane ze wznawianiem rejsów pasażerskich nie obejmują na razie lotów poza Polskę. Decyzją Zarządu PLL LOT wszystkie rejsy międzynarodowe zaplanowane do 14 czerwca włącznie zostają odwołane.O zmianach będziemy informować pasażerów na bieżąco.

Ogólne informacje dla pasażerów posiadających bilety
na loty od 15 marca do 14 czerwca 2020 roku

W nawiązaniu do niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych oraz licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych. Wszystkie rejsy pasażerskie LOTu, krajowe i międzynarodowe, zaplanowane do dnia 14 czerwca włącznie, zostają odwołane.

W tej trudnej sytuacji bezpieczeństwo i komfort naszych pasażerów stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego wprowadziliśmy nową procedurę wymiany biletów, która umożliwia elastyczną zmianę terminu lub trasy lotu nawet w okresie najbliższych dwóch lat.

Jeśli posiadasz bilet na rejsy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT w teminie od 15 marca do 14 czerwca  2020 r. , odwołane z powodu zamkniętego ruchu lotniczego w Polsce, skorzystaj z jednej z kilku możliwości elastycznej zmiany rezerwacji:

1. Wykorzystaj wartość biletu w postaci vouchera

Potrzebujesz więcej czasu na zaplanowanie nowej podróży z LOTem? Zgłoś się do nas w ciągu roku od momentu zakupu oryginalnego biletu i skorzystaj z vouchera. Oryginalną wartość biletu zapisaną na voucherze można wykorzystać na dowolny rejs z oferty LOTu.

Voucher jest ważny przez rok (12 miesięcy) od momentu jego otrzymania. W tym czasie możesz go wymienić na nowy lot, realizowany w czasie następnych 12 miesięcy.

Chcesz przekazać voucher osobie bliskiej lub znajomemu? Od teraz nie tylko pasażer może wykorzystać wartość vouchera na dowolny lot, ale także osoba, której zostanie on przekazany.

Jeżeli cena nowego biletu na który chcesz wymienić voucher jest niższa, różnica jest zwracana w postaci nowego vouchera, który ma ważność 12 miesięcy od momentu wystawienia.

Co możesz zrobić, aby wymienić bilet na voucher:

 • Skorzystaj z formularza Zmiany Biletu – potwierdzenie wymiany biletu na voucher otrzymasz drogą elektroniczną;
 • Jeśli kupiłeś bilet za pośrednictwem biura podróży, tą samą drogą wymień bilet na voucher;
 • Modyfikacji możesz także dokonać zgłaszając się do kasy LOTu;
 • Lub kontaktując się z nami przez Contact Center.

2. Zaplanuj swój wyjazd w innym terminie

Jeśli nie masz jeszcze planów co do dalszej podróży, nie spiesz się. Masz rok od momentu zakupu biletu na dokonanie zmiany terminu.

Swoją podróż możesz przesunąć maksymalnie o rok od pierwotnej daty wylotu.

Wybierając to rozwiązanie, otrzymasz od nas dodatkowo kod uprawniający do 30% zniżki* na kolejną podróż LOT-em. Kod promocyjny jest ważny przez rok (12 miesięcy) od momentu jego otrzymania. Kod można wykorzystać na wszystkie loty oferowane w siatce połączeń LOT, we wszystkich klasach podróży.

Co możesz zrobić, aby szybko i prosto zmienić termin swojej podróży:

 • Skorzystaj z formularza Zmiany Biletu – potwierdzenie zmiany biletu oraz kod z 30% rabatem* otrzymasz drogą elektroniczną.
 • Jeśli kupiłeś bilet za pośrednictwem biura podróży, tą samą drogą możesz dokonać zmiany terminu wylotu.
 • Termin podróży zmienisz również za pośrednictwem naszego Contact Center.

* Zniżka jest naliczana od wartości taryfy, nie dotyczy podatków i opłat.

3. Elastyczna zmiana trasy podróży

Bilet na odwołany lot możesz także zamienić na przelot na zupełnie innej trasie, w dogodnym dla Ciebie terminie. Jeśli nowy bilet będzie droższy od poprzednio zakupionego (np. krótki rejs do Londynu zamienisz na międzykontynentalny lot do Tokio), od należnej dopłaty odejmiemy 200 PLN*.

Teraz możesz spokojnie zaplanować swój rejs – na zgłoszenie zmiany terminu wylotu masz rok od momentu zakupu oryginalnego biletu. Swoją podróż możesz przesunąć maksymalnie o rok od daty pierwotnego wylotu.

Co możesz zrobić, aby na nowo zaplanować swoją podróż:

 • Skorzystaj z formularza Zmiany Biletu – potwierdzenie zmiany trasy lotu otrzymasz drogą elektroniczną;
 • Jeśli kupiłeś bilet za pośrednictwem biura podróży, tą samą drogą zmień trasę swojej podróży;
 • Modyfikacji możesz także dokonać przez nasze Contact Center.

Zmiana trasy możliwa w przypadku lotu międzynarodowego.

* Zniżka jest naliczana od wartości taryfy, nie dotyczy podatków i opłat.

Jeśli żadna z powyższych możliwości nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz ubiegać się o zwrot kosztów niewykorzystanego biletu. W przypadku podróży nierozpoczętej zwracamy jest cała wartość biletu. Zwrot z biletu częściowo wykorzystanego nastąpi w pełnej kwocie za nieprzebyte odcinki podróży.

Zwrotu biletu dokonasz samodzielnie, wypełniając formularz Zwrotu Biletu.

Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń, termin rozpatrzenia wniosków o zwrot jest obecnie znacznie wydłużony. Wnioski są obsługiwane w kolejności wpłynięcia i nasi konsultanci cały czas pracują nad tym, żeby skrócić czas oczekiwania.

Pamiętaj, że bilet na odwołany rejs zachowuje ważność przez rok od daty zakupu. Możesz więc spokojnie się zastanowić, wymieniając bilet na voucher, elastycznie zmienić termin wylotu, a także wybrać nową trasę podróży.

Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń, termin rozpatrzenia wniosków o zwrot jest obecnie znacznie wydłużony. Wnioski są obsługiwane w kolejności wpłynięcia i nasi konsultanci cały czas pracują nad tym, żeby skrócić czas oczekiwania.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE