Jedno polskie miasto oficjalnie wolne od koronawirusa. Jak to zrobili?

W jednym z polskich miast od dwóch tygodni nie zdiagnozowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusa. Władze i policja dzielą się swoimi spostrzeżeniami i ujawniają, jak do tego doprowadzić.

Fot. Shutterstock

Łomżyński Sanepid informuje, że około 100 osób pozostaje w kwarantannie. W mieście jednak od blisko dwóch tygodni nie ma ani jednego przypadku zakażeń koronawirusem.

Według policji jest to zasługa ogromnej odpowiedzialności mieszkańców, którzy przestrzegają wszystkich zaleceń. Jedna z głośniejszych interwencji miała miejsce, kiedy szpital specjalistyczny przekształcono w jednoimienny. Spora część mieszkańców była temu przeciwna. Z początkiem czerwca placówka wróci jednak do swojej funkcji.

Miasto nie poprzestaje też w wysiłkach na rzecz utrzymania obecnej sytuacji. Jak informuje Urząd Miasta, prezydent Łomży zamierza zakupić 25 bezdotykowych stanowisk do darmowej dezynfekcji rąk. Będą one zainstalowane przy łomżyńskich placówkach oświatowych oraz w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE