Wybuchł Skandal! Radny chce „utylizować” bezdomne zwierzęta!

Skandalem zakończyło się posiedzenia rady Miasta w Wieliczce. Debatowano nad pomocą dla bezdomnych zwierząt. Jeden z radnych stwierdził, że pieniądze trzeba przeznaczyć nie na pomoc, ale „utylizację” czworonogów.

Fot. Pixabay

W Wieliczce pracowano nad projektem pomocy dla bezdomnych zwierząt. Regulacja zakłada miejsca w schroniskach, odławianie i obowiązkową sterylizację oraz całodobowy punkt do którego można by przywieźć ranne zwierzę, które ucierpiało np. w wypadku.

W pewnym momencie głos zabrał Stanisław Dziecic Prawa i Sprawiedliwości – Niebywałe jest, że rozczulamy się nad psami i kotami, a brakuje nam pieniędzy na inne cele. Ja jestem za tym, by utylizować te bezdomne stworzenia. Nie opiekować się, hotele i inne rzeczy im finansować, ale po prostu utylizować, przeznaczyć środki na utylizację – powiedział radny.

Nikt nie odniósł się do tych słów, każdy był jednak zszokowany nie tylko podejściem, ale i samym pomysłem radnego. W sieci wybuchła dyskusja na ten temat z przeważającym głosem osób równie zszokowanych i oburzonych, co pozostała część radnych.

Projekt został jednak przyjęty i zwierzęta otrzymają niezbędną pomoc.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE