Wicemarszałek Senatu ujawnił zarobki Magdaleny Ogórek? Porażające

W czwartek w Senacie odbyła się debata na temat sytuacji w radiowej Trójce. Wicemarszałek Senatu podał ile zarabia Magdalena Ogórek. Jeżeli kwota jest podana prawidłowo, robi wrażenie.

Fot. Stiopa, CC BY-SA 4.0 / Wikipedia

Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego na pierwsze miejsce wyszła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Utwór nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach podczas epidemii, kiedy cmentarz był zamknięty dla odwiedzających. Dokładne kulisy akcji nie są znane, ale strona została zablokowana, a całe głosowanie unieważniono.

W reakcji na ten ruch z Trójki odeszli bardzo znani, wieloletni dziennikarze m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Piotr Stelmach i Marcin Kydryński.

Jednak największe emocje wywołało wystąpienie Bogdana Borusewicza, wicemarszałka Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

„Ilekroć w poprzednim okresie minionym przychodziłem do radia, a także do telewizji, to ja nie wiedziałem jakie poglądy ma dziennikarz, który ze mną rozmawia. I uważam, że jest to bardzo ważna wartość. A teraz? Oczywiście zaczęło się od Jedynki komentatorzy i osoby, które prowadzą wywiady – to pani Ogórek, pani Hejke, pan Rachoń – ludzie pracujący w telewizji. Ja nie wiem czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy rocznie, które na podstawie umowy zlecenie otrzymuje z telewizji? Czy jeszcze trzeba jej dodać?”

W sieci pojawiły się liczne komentarze. Ani telewizja ani sama zainteresowana nie odniosła się do słów senatora.

O wysokość zarobków w TVP zapytała Wirtualna Polka. – Wysokość zarobków pracowników i współpracowników TVP to informacje objęte ochroną danych osobowych i jako takie nie mogą być ujawniane – odpowiedziało na pytania dziennikarzy WP Centrum Informacji TVP.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE