Zaskakujący sondaż! Poparcie Andrzeja Dudy spadło poniżej 40 proc.!

Według sondażu Kantar, poparcie dla obecnego prezydenta wynosi obecnie 39 proc. To aż o 20 proc. mniej niż wynika to z ostatnich badań z kwietnia.

Fot. Kobi Gideon / GPO Israel, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Drugie miejsce z 18 proc. zajmuje Rafał Trzaskowski, a trzecie miejsce Szymon Hołownia, który może liczyć na 15 proc. poparcia. Na dalszych miejscach są Krzysztof Bosak (8 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.), Robert Biedroń (2 proc.), Marek Jakubiak (2 proc.) i Stanisław Żółtek, na którego zagłosowałby mniej niż co setny badany. 1 proc. respondentów wskazało innych kandydatów, a 12 proc. nie wie jeszcze na kogo zagłosuje.

Oznacza to, że Andrzej Duda spotkałby się w II turze z Rafałem Trzaskowskim lub Szymonem Hołownią. W II turze wyniki są jeszcze ciekawsze. Prezydent Andrzej Duda w starciu z Rafałem Trzaskowskim uzyskałby 48 proc. głosów, a jego kontrkandydat 41 proc. 7 proc. respondentów nie wie na kogo oddać głos, a 4 proc. nie weźmie udziału w wyborach.

W przypadku spotkania z Szymonem Hołownią, Andrzej Duda może liczyć na 47 proc. głosów, a Szymon Hołownia na 45 proc. 6 proc. nie wie na kogo zagłosować, a 2 proc. nie zagłosuje w ogóle.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE