Wdarli się na plac budowy, chodzili po rusztowaniu, uruchomili koparkę

W Krakowie „bawiła się” dwójka turystów z Koszalina. Najpierw nietrzeźwi 19-latkowie chodzili po rusztowaniu, później zainteresowała ich koparka. Jeden z młodych mężczyzn postanowił się nią przejechać, a drugi wcielił się w operatora kamery i nagrywał poczynania kolegi. Nieodpowiedzialne zachowanie przerwali policjanci.

Fot. Pixabay

19 maja br. przed północą, funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali informację, że na jednym z placów budowy w rejonie Krowodrzy, dwóch młodych mężczyzn chodzi po rusztowaniu.

Na miejscu policjanci faktycznie zobaczyli bawiących się w najlepsze młodych ludzi. Jeden z mężczyzn jeździł po placu budowy koparką i sterował jej łyżką, drugi stał w odległości kilku metrów i nagrywał poczynania towarzysza. Policjanci wylegitymowali 19-latków, przerywając ich manewry. Młodzi mężczyźni mieli trudności z wysławianiem się, bełkotali i czuć było od nich wyraźną woń alkoholu. Przyznali, że do Krakowa przyjechali w celach towarzyskich, spożywali alkohol i spacerowali po jednym z osiedli. Kiedy zobaczyli ogrodzony teren budowy, postanowili przeskoczyć przez bramę i tam poszukać nowych „atrakcji”. Najpierw chodzili po rusztowaniu, później rozrywki miała im dostarczyć koparka. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu przy ul. Strzelców, gdzie poddano ich badaniu trzeźwości. Badanie wykazało, że 19-latek, który jeździł koparką miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz zabawa już się skończyła i mieszkańcom Koszalina przyjdzie zmierzyć się z jej konsekwencjami. A te nie będą zabawne, bowiem mężczyźni odpowiedzą za wdarcie się na ogrodzony teren, za co kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ponadto 19-latek, który wsiadł za kierownicę koparki, odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

Źródło: KMP w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE